Korizma je za sve kršćane posebno vrijeme, vrijeme kada se svatko od nas priprema da dostojno, spokojno i čistoga srca dočeka najveći kršćanski blagdan – Uskrs. Vrijeme je to posta i obraćenja, vrijeme kada prolazimo pustinjom i tražimo sebe, tražimo bližnje, tražimo spas. Simbolično započinje obredom pepeljanja na Čistu srijedu, kada je post (samo se jede jedan puni obrok ‘do sita’ i nemrs (ne jede se meso i propisan je za sve petke u korizmi). Crkva propisuje strogi post i nemrs samo dva puta; na Pepelnicu i Veliki petak.

Mladi ponekad i ne znaju što zapravo simbolizira post i nemrs, koja je svrha odricanja i tih 40 dana pripreme.

Korizmeno vrijeme pravo je vrijeme da se mladi podsjete i razmisle o tome što im je u životu važno, da se sjete približiti Bogu, pomiriti se s njim. Poštovanjem Božjih zakona, postom i nemrsom, pepeljanjem kao činom poniznosti, ispovijeđu i odricanjem u korizmi u prilici smo okajati grijehe. Odricanjem od nečega nama važnoga, a ujedno pomaganjem drugima nesebičnim dijeljenjem, postajemo slični Isusu patniku, slijedimo njegov primjer i pružamo primjer drugima. To je cilj četrdesetodnevnoga odricanja, promišljanja u vlastitoj pustinji zalutalih misli, to je ono na što nas Isus svakodnevno potiče, a posebno u ovo vrijeme pripreme za svetkovinu Uskrsa.

  • Početak korizme je na Čistu srijedu Pepelnicu, sveta misa u župnoj crkvi je u 18:00 sati
  • Svaki četvrtak nakon mise u 18:00 sati je klanjanje pred Presvetim
  • Svaki petak je Križni put u 17:30 a u 18:00 sati misa i korizmena propovijed