U slijedeću nedjelju crkva slavi NEDJELJU RIJEČI BOŽJE koju je papa Franjo ustanovio prošle godine. Tom prigodom stavili smo na ulaz u crkvu Sveto Pismo. Ovom inicijativom papa želi da se oživi odgovornost  vjernika prema poznavanju Svetog pisma. Riječ Božja treba biti u središtu našega kršćanskoga života. Sv. Luka govoreći o uskrslom Isusu koji se objavio učenicima govori: Tada im otvori pamet da razumiju Pisma. Tim zbunjenim i prestrašenim ljudima Isus objavljuje smisao uskrslog otajstva ali vraća i nadu u život.

I današnjim prestrašenim ljudima, zbog pandemije u kojoj se nalazimo, Isus kroz svoju Riječ otklanja strahove i ispunja ljude optimizmom. Isusova riječ je za svakoga najbolja i najsnažnija tableta i ljek u borbi protiv straha, depresije i otuđenosti. Zato čitajmo redovito Sveto pismo tj. Riječ Božju.

 

Nedjelja Božje Riječi – 2021.PDF